Controlling finansowy a rozwój przedsiębiorstwa

Rynek rozwija się w szybkim tempie. Powstaje wiele nowych firm, a co za tym idzie – tworzy się konkurencja dla tych już istniejących. Nic dziwnego więc, że pełna kontrola nad przedsiębiorstwem jest ważna dla każdego właściciela firmy, zwłaszcza w kwestii finansów. Controlling finansowy, który możemy Ci zapewnić, bez wątpienia pozwala na usprawnienie działań związanych z rozwojem biznesu. Dzięki planowaniu i kontroli ma wpływ na płynność finansową firmy.

Controlling finansowy w przedsiębiorstwie

 Poprawne funkcjonowanie firmy zależy od wielu czynników. Jednym z nich są oczywiście finanse, a przede wszystkim kontrola nad nimi. Nic dziwnego więc, że wielu przedsiębiorców korzysta z usług biura rachunkowego. W ten sposób zyskują pewność, że ich firma działa tak, jak powinna. Jak się okazuje, często praktykowanym rozwiązaniem jest controlling finansowy, na który składa się planowanie zadań, ich realizacja oraz kontrola. Controlling określa zapotrzebowanie firmy na środki finansowe, oblicza koszty oraz zyski, zapewnia płynność finansową, a także ocenia efektywność inwestowania środków pieniężnych. Jego celem jest przede wszystkim monitorowanie zmian zachodzących w firmie. Kluczowe okazuje się przewidywanie oraz wyciąganie wniosków z dotychczasowych działań. Wielu naszych Klientów, w trosce o swój biznes, decyduje się także na pakiet współpracy z naszym biurem rachunkowym, który dotyczy nie tylko finansów, ale również ma wpływ na inne sektory, chociażby dział kadrowo-płacowy.

Czy wiesz, co jest najważniejsze w controllingu?

 Tak jak wspomnieliśmy, controlling nad finansami składa się z trzech etapów, które wpływają na stabilną pozycję przedsiębiorstwa. Każdy z nich jest inny. Oto one:

  • planowanie zadań,
  • realizacja zadań,
  • kontrola.

 Pierwszy etap dotyczy planowania, m.in. budżetu. Mianowicie chodzi tu o rachunek zysków i strat, który można przewidzieć dzięki sporządzeniu dokładnych raportów, uwzględniających wszystkie ważne czynniki. Z kolei realizacja zadań polega na wdrażaniu zaplanowanych działań tak, aby analiza sprawdziła się w jak największym stopniu. Ostatnim etapem jest kontrola, czyli monitorowanie obiegu środków pieniężnych przedsiębiorstwa. Controlling finansowy ma wpływ na organizację firmy, która dzięki przemyślanym działaniom może zyskać pozytywny wizerunek w oczach innych przedsiębiorców i przede wszystkim potencjalnych Klientów.

Wpływ monitorowania finansów na firmę

 Jakie korzyści może przynieść Ci controlling finansowy prowadzony przez nasze biuro rachunkowe Kraków? Przede wszystkim gwarancję płynności finansowej. Co ważne, sterowanie środkami pieniężnymi pozwoli ustalić, co należy zmienić w funkcjonowaniu firmy oraz to, co jest dla niej najbardziej korzystne. Obserwacja finansów przełoży się także na bezpieczne inwestowanie oraz obracanie kapitałem firmowym na korzyść biznesu. Nad prowadzonymi działaniami czuwać będą nasi doświadczeni specjaliści, którzy nie tylko odciążą Cię od obowiązków, ale także wyjaśnią wszystkie niezrozumiałe dla Ciebie kwestie. W ten sposób Twój biznes zyska na dobrej organizacji oraz będzie mógł bezpiecznie się rozwijać. Pozytywnie wpłynie to również na jego równowagę finansową.

Kontroluj swoje finanse

 Prowadzenie własnej firmy, jak wiadomo, to duża odpowiedzialność. Warto więc nawiązać współpracę z biurem rachunkowym, które zajmie się kwestiami finansowymi Twojego biznesu, ale nie tylko. Możemy zaproponować Ci usługi, takie jak: księgowość, obsługa kadrowa czy doradztwo podatkowe. Powierzenie nam kompleksowej obsługi nad sprawami w Twojej firmie wpłynie na jej rozwój oraz stabilną pozycję na rynku.

Ciasteczka i polityka prywatności