Uniknij korekty PITu – wybierz księgowość

Zbliża się czas składania deklaracji podatkowych PIT w urzędzie skarbowym. Czasami zdarza się jednak, że przez nieuwagę i roztargnienie pojawiają się w nich błędy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, korekty PITu dokonać można do czasu, w którym nie nastąpi przedawnienie podatkowe – czyli do 5 lat. Aby uniknąć takiej sytuacji, swoją firmę warto powierzyć biurowi rachunkowemu. W takim przypadku o finanse Twojego przedsiębiorstwa zadba księgowość.

Księgowość przypomina o rozliczeniu się z urzędem skarbowym

Według obowiązujących przepisów podatnicy, którzy uzyskują przychody objęte ustawowo opodatkowaniem mają obowiązek złożenia rocznego zeznania PIT. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz własną działalność gospodarczą i rozliczasz się na zasadach ogólnych – do urzędu skarbowego powinieneś udać się z wypełnioną deklaracją PIT-36. Oczywiście w Twoim imieniu może zrobić to także księgowość w terminie od 15 lutego do 30 kwietnia.

Nieścisłości w deklaracji, czyli korekta PITu

Choć wypełnianie deklaracji podatkowych w teorii nie jest trudne, to zdarza się, że pojawiają się w nich błędy mniejszej wagi, przykładowo w numerze PESEL, ale także większej. Najczęściej dotyczą pomyłek w kwotach lub nieuwzględnienia wszystkich dochodów uzyskanych w danym roku podatkowym, zwłaszcza w przypadku PITu-36. Prawo do korekty przysługuje jednak każdemu podatnikowi, dlatego jeżeli w swoim zeznaniu dostrzeżesz błąd – będziesz mógł ponownie wypełnić formularz. Należy dołączyć do niego także pismo z wyjaśnieniem, dotyczące powodu złożenia korekty.

Błędny formularz – jak uniknąć pomyłek?

Nieścisłości w deklaracji podatkowej mogą dotyczyć także błędnie dobranego formularza. W takim przypadku jak najszybciej należy złożyć poprawne zeznanie wraz z dołączonym do niego pismem, wyjaśniającym sytuację. Niewłaściwy druk dla urzędu skarbowego można oznaczać brak zeznania podatkowego. Co ważne niewywiązanie się z tego obowiązku niesie za sobą konsekwencje finansowe. Można jednak uniknąć kłopotliwych sytuacji tego typu. Sposobem na to jest powierzenie opieki nad kwestiami finansowymi, w tym rozliczeniami, profesjonalistom z naszego biura rachunkowego.

Księgowość w firmie – poznaj jej obowiązki

Kwestiami finansowymi w przedsiębiorstwach najczęściej zajmują się księgowe. Właściciele z reguły nie poświęcają czasu na składanie deklaracji podatkowych, dlatego obowiązki dotyczące wszelkiego rodzaju rozliczeń przekazują profesjonalnym biurom rachunkowym. Księgowość, którą możemy Ci zaproponować to gwarancja spokoju i bezpieczeństwa.

Biuro rachunkowe Kraków – co możemy dla Ciebie zrobić?

Jeżeli zależy Ci na tym, aby w Twojej firmie wszystko prowadzone było zgodnie z obowiązującymi przepisami, pomoże Ci w tym nasze biuro rachunkowe. Zajmujemy się również doradztwem finansowym, podatkowym oraz obsługą kadrową. Naszym celem jest wpływ na rozwój przedsiębiorstw oraz zwiększenie ich efektywności. W związku z tym każdą ofertę dopasowujemy pod indywidualne preferencje naszych Klientów, korzystając ze sprawdzonych przez lata metod. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów.

Ciasteczka i polityka prywatności