O obowiązkach pracodawcy opowie Ci obsługa kadrowa

Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą i zatrudnia pracowników ma wobec nich pewne obowiązki, niezależnie od formy zatrudnienia. Jednym z najważniejszych jest sporządzenie umowy zgodnej z Kodeksem pracy oraz terminowe wypłacanie wynagrodzenia. Jednak to nie wszystko. Obowiązków jest o wiele więcej, a w ich przestrzeganiu może pomóc Ci profesjonalna obsługa kadrowa. Dzięki działowi osobowemu zyskasz nie tylko świetną organizację w swojej firmie, ale także zadowolonych pracowników, którzy przyczynią się do tworzenia się dobrych opinii na temat Twojego przedsiębiorstwa.

Obsługa kadrowa, czyli pracownik na pierwszym miejscu

Obecnie niemal każda duża, jak i mała firma ma dział osobowy. Niekiedy funkcjonuje on w siedzibie przedsiębiorstwa, ale coraz częściej zdarza się, że usługi tego typu powierza się sprawdzonym biurom rachunkowym, które zajmują się tym zdalnie. Pracodawcy chętnie wybierają takie rozwiązanie ze względu na to, że nie muszą zatrudniać dodatkowych osób, szkolić ich oraz przygotowywać im miejsca pracy w siedzibie firmy. Czym zajmuje się obsługa kadrowa? Wsparciem w zakresie administracji pracowniczej, czyli dbaniem o wszelkie sprawy pracowników. Od rozmów kwalifikacyjnych, przez przygotowywanie umów po wystawianie zaświadczeń czy obliczanie urlopów. Obsługa kadrowa powierzona profesjonalistom to gwarancja tego, że wszystko zostanie zrobione tak, jak należy, czyli i na korzyść pracodawcy, i pracownika.

6. najważniejszych obowiązków pracodawcy wobec pracownika

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa oraz ilości pracowników, pracodawca ma obowiązek dbać o interesy każdej zatrudnionej osoby. Tak jak już wspomnieliśmy, jednym z najważniejszych jest oczywiście przygotowanie profesjonalnej umowy w formie uzgodnionej przez obie strony. Jednak wraz z jej podpisaniem pracodawca zgadza się przestrzegać wszystkich obowiązków zapisanych w Kodeksie pracy. Pomóc może mu w tym profesjonalna obsługa kadrowa, którą zapewnia nasze biuro rachunkowe. Do najważniejszych obowiązków pracodawcy wobec pracownika zalicza się, m.in.:

  1. Terminowe wypłacanie wynagrodzenia – zgodnie z obowiązującymi przepisami pracownik ma prawo do uzyskania pensji raz w miesiącu w ustalonym w umowie przez pracodawcę terminie. Jej wysokość najczęściej uzależniona jest od rodzaju wykonywanej pracy oraz ilości obowiązków.
  2. Prawo do urlopu – posiada je każdy pracownik zatrudniony w ramach umowy o pracę. Ilość dni wolnych powinna być adekwatna do wymiaru wykonywanej pracy. Wyliczaniem urlopu zajmuje się, m.in. obsługa kadrowa.
  3. Zlecenie badań lekarskich – na pracodawcy ciąży obowiązek skierowania nowego pracownika na obowiązkowe badania.
  4. Prowadzenie i sporządzanie dokumentacji dotyczącej nawiązywania, rozwiązywania stosunku pracy oraz związanej ze stosunkiem pracy.
  5. Przygotowywanie rocznych informacji o dochodach oraz zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizycznych.
  6. Prowadzenie akt osobowych pracownika.

Obsługa kadrowa w praktyce – jak to wygląda?

Być może zastanawiasz się nad tym, jak obsługa kadrowa wygląda w praktyce. Nawiązując z nami współpracę, do wyboru będziesz mieć dwie opcje: ofertę podstawową lub ofertę rozszerzoną. Różnią się od siebie zakresem usług. Dla wygody naszych Klientów oferujemy prowadzenie wirtualnego biura, w którym przyjmujemy całą korespondencję urzędową. Dodatkowo zapewniamy także pełną przejrzystość prowadzonych działań tak, abyś na bieżąco mógł kontrolować wszystkie sprawy firmy. W razie jakichkolwiek pytań możesz skontaktować się także z naszymi doradcami, którzy wytłumaczą Ci wszelkie niezrozumiałe kwestie.

Wybierz doświadczone biuro rachunkowe Kraków

Na rozwój oraz efektywne działanie firmy wpływ ma jej dobra organizacja oraz zadowolenie pracowników. Zapewnić Ci to może współpraca biznesowa z naszym biurem rachunkowym w ramach, której skorzystać możesz z pakietu naszych usług. Jest to: księgowość, doradztwo podatkowe, doradztwo finansowe oraz wsparcie w zakresie administracji pracowniczej. Skorzystaj z naszego wsparcia i zobacz, co możesz zyskać. Czekamy na Twoją wiadomość!

 

Ciasteczka i polityka prywatności