Co obejmuje doradztwo podatkowe?

Doradztwo podatkowe obecnie zyskuje na popularności. Coraz więcej przedsiębiorstw, zarówno tych średnich jak i większych, decyduje się na współpracę z biurem rachunkowym. Jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które pozwala na spokojne prowadzenie biznesu, bez zbędnego martwienia się o sprawy finansowe firmy, rozliczenia z urzędem skarbowym czy ciągle zmieniające się prawo podatkowe. Co obejmuje doradztwo podatkowe i kto powinien się na nie zdecydować? Zobacz, dlaczego warto skorzystać z usług doradców podatkowych.

Doradztwo podatkowe – na czym polega?

Doradztwo podatkowe, jak sama nazwa wskazuje, polega na świadczeniu usług doradczych dotyczących rozliczeń podatkowych. Specjaliści, jakimi są doradcy finansowi, w ramach współpracy z Klientem zajmują się wyszukiwaniem efektywnych rozwiązań z zakresu prawa podatkowego, informowaniem Klienta o najważniejszych zmianach związanych z podatkami oraz zarządzaniem ryzykiem podatkowym, czyli wskazywaniem najkorzystniejszych dla firmy działań. Nasze biuro rachunkowe Kraków może zaproponować Ci bieżące oraz długoterminowe doradztwo podatkowe, które będzie dużym wsparciem dla prowadzonego przez Ciebie przedsiębiorstwa.

Bieżące a długoterminowe doradztwo podatkowe

Doradztwo podatkowe dzieli się na to planowane na bieżąco oraz długoterminowo. Oznacza to, że obie gałęzie różnią się od siebie zarówno typem działań, jak i czasem, w trakcie którego są realizowane. W ramach bieżącego doradztwa zajmujemy się sporządzaniem opinii podatkowych i raportów, wykonywaniem przeglądów podatkowych oraz wsparciem podatników w trakcie postępowań podatkowych. Z kolei długoterminowe doradztwo obejmuje planowanie podatkowe oraz wybór i wdrażanie rozwiązań, których celem jest poprawa pozycji przedsiębiorstwa pod względem podatkowym. Jeżeli zdecydujesz się na długoterminowe doradztwo, nasi specjaliści zapewnią Ci także wsparcie w wyborze formy prowadzenia działalności gospodarczej oraz wielu innych sektorach.

Dla kogo przeznaczone jest doradztwo podatkowe?

Jeżeli jesteś właścicielem firmy to zapewne wiesz, że własny biznes wymaga odpowiedzialności, wiedzy oraz dobrej organizacji. Przedsiębiorcy często nie mają czasu na zajmowanie się kwestiami finansowymi firmy, a zwłaszcza na śledzenie zmieniającego się prawa, w tym przypadtku podatkowego. W związku z tym z rozwiązania, jakim jest doradztwo podatkowe skorzystać powinny przede wszystkim duże lokalne lub międzynarodowe przedsiębiorstwa, ale nie tylko. Średnie firmy i startupy także mogą nawiązać współpracę z biurem rachunkowym. Nasi doradcy podatkowi z Klientami korporacyjnymi pracują od wielu lat, dlatego doskonale rozumieją potrzeby każdej firmy, takie jak: nieposzlakowany wizerunek marki oraz chęć stałego rozwoju. Co zapewni Ci doradztwo podatkowe? Dobrze zorganizowaną długofalową strategię podatkową, dzięki której będziesz mógł w pełni zaangażować się w prowadzoną przez Ciebie działalność, bez myślenia o rozliczaniu się z dochodów, które osiągasz.

Skorzystaj z rad najlepszych

Skontaktuj się z nami, a my dostosujemy naszą ofertę pod Twoje wymagania. Skorzystaj z oferowanego przez nas wsparcia i zapewnij swojej firmie bezpieczeństwo, decydując się na pakiet współpracy: księgowość, doradztwo finansowe, obsługę kadrową oraz doradztwo podatkowe. Rozwijaj swoją firmę korzystając z rad najlepszych doradców!

Ciasteczka i polityka prywatności