6. wskazówek, jak wybrać rzetelne biuro rachunkowe

Być może chcesz założyć własną firmę i zastanawiasz się nad wyborem biura rachunkowego. Potrzebujesz więc doradcy, który pomoże Ci wybrać korzystny sposób rozliczania się. Być może jesteś doświadczonym przedsiębiorcą, który od wielu lat prowadzi własny biznes, ale potrzebuje zmiany i chce nawiązać współpracę z innym doradcą. Jak wybrać dobre i sprawdzone biuro rachunkowe? Czym się kierować w trakcie podejmowania decyzji, aby jej nie żałować? Zapoznaj się z naszymi 6-cioma wskazówkami.

Biuro rachunkowe – wybór przed założeniem firmy czy po?

Współpracę z biurem rachunkowym można nawiązać w każdej chwili, zarówno prowadząc już firmę, jak i dopiero w trakcie jej zakładania. Jednym z najczęściej polecanych rozwiązań jest korzystanie z pomocy doradców jeszcze przed wejściem na rynek. Zastanawiasz się dlaczego? Przede wszystkim ze względu na formę opodatkowania, którą należy wybrać przed założeniem przedsiębiorstwa. Doświadczona księgowa doradzi Ci także w kwestii przygotowania niezbędnych dokumentów oraz wniosków, które będziesz musiał złożyć w ZUSie czy urzędzie skarbowym. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu, a wszystko zostanie załatwione tak, jak należy. Jak wybrać solidne biuro rachunkowe?

Poznaj 6. wskazówek, które Ci w tym pomogą

Wybierając jakąkolwiek usługę, najczęściej kierujemy się opinią znajomych oraz rodziny. Często też szukamy pozytywnych opinii Klientów na stronie danej firmy, aby utwierdzić się w swojej decyzji. Reputacja jest ważną kwestią, ale nie tylko. Liczą się przede wszystkim usługi oferowane przez doradców oraz ich jakość. Oto 6. wskazówek, z którymi warto zapoznać się przed wyborem biura rachunkowego:

  1. Zwróć uwagę na zakres usług. Niektóre biura rachunkowe ograniczają się jedynie do prowadzenia księgowości, inne oferują także doradztwo podatkowe, obsługę kadrową czy doradztwo finansowe. Zastanów się nad tym, czego oczekujesz od biura oraz na jakie usługi chcesz się zdecydować. Im większy pakiet usług, tym lepsza organizacja Twojej firmy.
  2. Doświadczenie ma znaczenie. Prowadzenie finansów przedsiębiorstwa wymaga dużej wiedzy, dlatego wybierając biuro rachunkowe zapytaj zarówno o pozycję firmy na rynku, jak i doświadczenie zawodowe doradców. Ważną kwestią jest także licencja Ministerstwa Finansów oraz posiadanie przez biuro ubezpieczenia OC.
  3. Dopytaj o formę współpracy. Prężnie działające biura na prośbę Klienta swoje usługi świadczą zdalnie oraz przekazują dokumenty w dogodnym miejscu i czasie.
  4. Zapytaj o przechowywanie dokumentów oraz bezpieczeństwo danych osobowych Twoich oraz Twoich pracowników. Biura rachunkowe dokumenty przedsiębiorstw, z którymi współpracują często trzymają u siebie, aby mieć do nich stały dostęp. Jest to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą martwić się o, kolokwialnie mówiąc, papierkową robotę.
  5. Stały kontakt z biurem rachunkowym jest bardzo ważny, zwłaszcza jeżeli wybierzesz zdalną formę współpracy. Upewnij się, że ze swoim doradcą będziesz mógł spotkać się indywidualnie oraz skontaktować się i telefonicznie, i drogą e-mailową.
  6. Zapytaj o kwestię reprezentowania Ciebie i Twojej firmy przed organami publicznoprawnymi. Niektóre biura rachunkowe oferują takie usługi w ramach prowadzenia księgowości.

Czy cena ma znaczenie?

Nie sposób jednak nie wspomnieć o cenie, która jest głównym kryterium w trakcie nawiązywania współpracy z biurem. Niestety, często nie idzie ona w parze z jakością świadczonych usług. Wysokie kompetencje specjalistów mogą kosztować więcej niż osoby bez doświadczenia. Nic dziwnego, ponieważ współpraca z renomowanym biurem rachunkowym to gwarancja zadowolenia oraz pewności co do tego, że wszystko zostanie dobrze zorganizowane oraz dokładnie wykonane. Jest to ważne zwłaszcza podczas kontroli urzędu skarbowego czy ZUSu.

Zyskaj najlepsze biuro rachunkowe

Potrzebujesz osoby, która pomoże Ci uporządkować kwestie finansowe Twojej firmy? A może chcesz, aby ktoś zajął się prowadzeniem działu osobowego w Twoim przedsiębiorstwie? Wybierz najwyższą jakość świadczonych usług, którą zapewni Ci nasze biuro rachunkowe Kraków. U nas możesz wybrać pakiet współpracy, który obejmuje: księgowość, doradztwo finansowe, doradztwo podatkowe oraz obsługę kadrową lub zdecydować się na usługi pojedynczo. Skontaktuj się z nami i zyskaj najlepsze biuro rachunkowe, które zapewni Twojej firmie bezpieczny rozwój.

Ciasteczka i polityka prywatności